Czakramy

wróżka, karty, tarot

Czakramy Odnalezione pisma wymieniają liczbę 88000 czakr. Oznacza to, że w ludzkim ciele niemal nie ma punktu, który nie byłby czułym organem przyjmowania, przemiany i przekazu energii. Większość tych czakr jest jednak bardzo mała i pełni w systemie energetycznym podrzędna rolę. Istnieje około 40 czakr pobocznych, które maja większe znaczenie. Najważniejsze z nich znajdują się w obszarze śledziony, na karku, na dłoniach i na stopach. Siedem czakr głównych, znajdujących się wzdłuż wertykalnej osi , na przedniej części ciała, jest tak ważnych dla funkcji najbardziej podstawowych i istotnych obszarów ciała, ducha i duszy człowieka, że można o każdej powiedzieć bardzo dużo. Każdej czakrze podlegają specyficzne właściwości umysłowo-duchowe, każdej z nich przyporządkowane są odpowiednie części ciała. W każdej z nich mogą występować różne blokady powodujące różne dolegliwości chorobowe.Ich właściwe miejsce znajduje się w ciele eterycznym człowieka. Są one podobne do kielichów kwiatowych w formie lejka, posiadających różna ilość płatków. Z tego powodu na Wschodzie nazywa się je kwiatami lotosu. Podział kwiatów na poszczególne płatki odpowiada nadi lub kanałom energetycznym, prze które energie wypływają z czakry i przez które prowadzone są dalej w inne ciała subtelne. Ilość tych kanałów od 4 w centrum podstawowym sięga 1000 w energetycznym centrum ciemieniowym.

- czakra pierwsza Muladhara ( czakra korzenia, podstawowa, pośladkowa )
kolor ognistoczerwony. Czakra podstawowa wiąże nas ze świtem fizycznym. Tworzy fundament życiowy i źródło witalnych sił dla wyższych czakr . Przyporządkowane gruczoły to nadnercza produkujące adrenalinę i noradrenalinę, których zadaniem jest sterowanie rozdziałem krwi i dopasowanie jej ilości do aktualnych potrzeb. W ten sposób ciało jest gotowe do działania i może natychmiast reagować na wyzwania.

- czakra druga Svadhisthana ( czakra sakralna, centrum krzyża )
kolor pomarańczowy. Druga czakra jest centrum pierwotnych, nieoczyszczonych emocji, energii seksualnej i sił twórczych. Na poziomie cielesnym wyraża się w odtruwającej i wydzielniczej czynności nerek i pęcherza. Na poziomie psychicznym, to uwolnienie się i pozwalanie na przypływ uczuć. Nasze relacje międzyludzkie są zdecydowanie naznaczone jej działaniem. Przyporządkowane gruczoły to gruczoły płciowe – jajniki, prostata, jądra.

- czakra trzecia Manipura ( czakra splotu słonecznego, centrum pępkowe, czakra śledziony, żołądka,wątroby )
kolor złotożółty . Splot słoneczny jest naszym Słońcem, naszym centrum siły. W trzeciej czakrze wchodzimy w aktywna relacje do rzeczy, świata i innych ludzi. Z tego obszaru wypływa tez nasza energia emocjonalna. Nasze relacje, sympatie, antypatie, zdolność wchodzenia w długotrwałe związki emocjonalne są w dużym stopniu sterowane tym centrum. Przyporządkowane gruczoły to trzustka.

- czakra czwarta Anahata ( czakra serca )
kolor zielony, także różowy i złoty. Zadaniem czakry serca jest zjednoczenie przez miłość. Każda tęsknota za najgłębszym związkiem, za jednością , harmonią i miłością wyraża się przez czakre serca, także wtedy gdy pojawia się nam w swej „zaczarowanej” formie jako smutek, ból, strach przed rozstaniem lub utrata miłości. Przyporządkowane gruczoły to grasica.

- czakra piąta Vishuddha ( czakra gardła, krtani, centrum komunikacji )
kolor jasnoniebieski, także srebrzysto i zielonkawoniebieski). To centrum ludzkiej zdolności wyrazu, komunikacji i inspiracji. Jest pomostem między naszym myśleniem i czuciem, miedzy impulsami a reakcjami na nie. Poprzez czakrę piątą następuje wyrażanie naszego świata wewnętrznego na zewnątrz -nasz śmiech i płacz, uczucia miłości i radości, strachu i wściekłości, zamiary i pragnienia, idee i poglądy. Przyporządkowane gruczoły to tarczyca.

- czakra szósta Adjna ( trzecie oko, oko mądrości, oko wewnętrzne, czakra rozkazujaca)
kolor błękit indygo, także kolor żółty i fioletowy. Jest ona siedziba wyższych sił umysłu, zdolności intelektualnego rozróżniania, pamięci, woli, zaś na poziomie cielesnym jest to centrum dowodzenia centralnego systemu nerwowego. Jest siedzibą procesów powstawania i przejawiania się świadomości, otrzymujemy tutaj zdolność manifestacji sięgającą materializacji i dematerializacji materii. Przyporządkowane gruczoły to przysadka mózgowa.

- siódma czakra Sahasrara ( centrum ciemieniowe, 1000-płatkowy lotos, korona )
kolor fiolet, również biały i złoty. To, co przedtem pojmowaliśmy intelektualnie, a potem intuicyjnie, staje się tutaj doskonałym zrozumieniem. Poznanie, które osiągamy przez czakre korony wychodzi daleko ponad wiedzę otrzymaną dzięki trzeciemu oku, ponieważ tutaj nie jesteśmy już oddzieleni od obiektu postrzegania. To miejsce, w którym jesteśmy w domu. Stąd zaczyna się nasza życiowa droga i tutaj wracamy na końcu naszego rozwoju. Przyporządkowane gruczoły to szyszynka.

Fragmenty książki " Księga czakr " Shalila Sharamon i Bodo J. Baginski ; wyd. 1994 „Aster” Krakówwróżka, hipnoterapia

jako wróżka prowadzę od 20 lat salon tarota ciesząc się zaufaniem swoich klientów. moje wróżby pomagają odnaleźć sens życia, oraz uniknąć poważnych niebezpieczeństw. uważam, że w ten sposób wypełniam swoje posłannictwo polegające na pomocy innym ludziom. jako wróżka potrafię przewidzieć i przystępnie przedstawić węzłowe momenty życia, potrafię dopomóc w podjęciu trudnej życiowej decyzji. warto zasięgnąć mojej opinii również w sprawach pracy, przyszłości naszych bliskich, bądź w sprawach uczuciowych...

wróżka, tarot wróżby

jeśli chcesz poznać swoją przyszłość, jak potoczą się losy twojej rodziny, twojego związku uczuciowego, co czeka cię w pracy? zapraszam na przyjazny seans bo któż nie jest ciekawy co przyniesie mu przyszłość? jutro, za kilka dni, lub w ciągu najbliższych lat? dzięki kartom tarota można otrzymać odpowiedź na każde pytanie. sposobów na przewidywanie przyszłości jest wiele. tradycja przekonuje, że człowiek może przy pomocy wróżenia dowiedzieć się wszystkiego, co jest mu potrzebne, żeby zmienić niesprzyjający bieg swojego życia, lub odwrotnie, zachować i umocnić jego pomyślny aspekt, osiągając przy tym wewnętrzną wolność, albowiem odpowiedź na nasze pytanie jest już napisana...

trzeba tylko odczytać ją z materii delikatnej jak mgła... barwne karty rozłożone na białym stole mówią o szczęściu i spełnionej miłości... podróżnicy wszystkich światów płynący pod rozgwieżdżonym niebem, nie znający miejsca z którego przybyli i do którego dopływają, czasami uśmiechają się do gwiazd w podzięce za życzliwość.

i jednego możemy być pewni - bóg także czasem wróży sobie z listków akacji...

wróżka grażyna krygier